Dokument uprawniający do prowadzenia samochodów osobowych to coś, co chciałby mieć w swoim portfelu każdy młody człowiek, zbliżający się do pełnoletności. Niestety egzamin na prawo jazdy bywa jednym z najtrudniejszych w życiu. Wciąż zaostrzające się przepisy i spora liczba wypadków z udziałem młodych kierowców nie ułatwiają życia osobom starającym się o uzyskanie uprawnień. Czy możliwe jest zdanie egzaminu za pierwszym razem? Oczywiście, że tak! Sprawdź jak tego dokonać.

Praktyczne wskazówki, które pomogą Ci zdać za pierwszym podejściem

Wielu osób jest zdania, że egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem można zdać jedynie dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu. Oczywiście jest to bzdura. Mit o złośliwych egzaminatorach, którzy zły humor poprawiają sobie przez oblewanie jak największej ilości kandydatów na kierowców, również należałoby obalić. Jeśli podejdziemy do jazdy przygotowani, a w trakcie egzaminu nie popełnimy rażących błędów, egzaminator nie ma prawa go nie zaliczyć. Pracownicy WORD – U doskonale zdają sobie sprawę z tego, że egzamin jest nagrywany, a osoba zdająca może wnieść skargę w przypadku naruszenia zasad, dlatego z pewnością nie postąpią sprzecznie z prawem. Zamiast wysłuchiwać opowieści rozżalonych towarzyszy kursu, skup się wyłącznie na sobie. Co robić, żeby zdać za pierwszym razem?

  • Poważnie podejdź do wykładów – Część teoretyczna kursu powinna być obowiązkowa. W większości szkół jazdy prowadzący przymykają jednak oko ,na nieobecności na wykładach. Zamiast cieszyć się z tego, że możesz nagiąć przepisy i odpuścić sobie kurs wiedzy o znakach, czy pierwszej pomocy, lepiej zmobilizuj się i idź na zajęcia. Wykłady pomagają zdać egzamin z wiedzy teoretycznej, znajomość znaków przydaje się również podczas praktycznej części egzaminu na prawko.
  • Do zdawania wybierz miasto, które znasz – Sprawa wydaje się oczywista, jednak spora liczba osób zapisuje się na kurs w miejscu oddalonym od swojego miejsca zamieszkania. Jeżdżąc po znajomym mieście nie wpadniesz w pułapki egzaminatora. Wiedza o tym, że w danym miejscu znajduje się ukryty w krzakach znak stop, jest naprawdę przydatna.
  • Nie bój się egzaminatora – To taki sam człowiek jak Ty. Jego zadaniem nie jest oblanie jak największej ilości osób, lecz rzeczowe ocenienie twoich umiejętności.
  • Zrezygnuj ze środków uspokajających – Tabletki na złagodzenie stresu w dniu egzaminu mogą wydawać się wybawieniem, jednak większość osób odradza ich stosowanie. Egzamin na prawo jazdy wymaga maksymalnego skupienia uwagi i czujności. Jeśli uważasz, że stres cię paraliżuje i bez “wspomagaczy” nie dasz rady, postaw na łagodne, ziołowe preparaty
  • Nie czujesz się pewnie? Dokup dodatkowe godziny – Najczęstszym błędem kursantów jest przystępowanie do egzaminu tylko dlatego, że wyjeździli obowiązkowe 30 godzin. Jeśli mimo ukończenia kursu nie czujesz się pewnie za kierownicą, lepiej dokup sobie kilka jazd. Finansowo wyjdzie to porównywalnie, oszczędzisz sobie za to niepotrzebnego stresu i frustracji.

Rad dotyczących tego, jak zdać egzamin na prawko za pierwszym razem, można stworzyć naprawdę sporo. Najważniejsze, by umieć zapanować nad nerwami i dobrze zaprezentować swoje umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *