Marzeniem wielu osób jest uzyskanie prawa jazdy. Pozwala ono na usamodzielnienie się i daje mnóstwo swobody. Posiadając ten dokument można przerzucić się z komunikacji miejskiej na własny samochód i znacznie sprawniej przemieszczać się z miejsca na miejsce. Jednak, aby zrealizować to marzenie i zostać kierowcą trzeba przejść dość długą drogę. Zaczyna się ona od kursu teoretycznego, który można zrealizować drogą tradycyjną lub przez internet metodą e- lerningu, co jest ostatnio bardzo popularne.

 

Czego dotyczy teoretyczny kurs na prawo jazdy?

 

Kurs teoretyczny na prawo jazdy ma za zadanie przygotowanie kursantów do egzaminu i zaznajomić ich z wszelkimi przepisami dotyczącymi ruchu drogowego oraz z informacjami technicznymi o pojazdach. Kurs trwa 30 godzin lekcyjnych, które w wersji tradycyjnej odbywają się w siedzibie szkoły nauki jazdy i polegają na prezentacji różnych prezentacji omawianych przez prowadzącego. Od 2015 roku można zdecydować się na formę e- lerningu i odbyć lekcje w zaciszu własnego domu.

 

Czy warto zdecydować się na e- lerning?

 

Tradycyjna forma kursu teoretycznego na prawo jazdy wiąże się z uczęszczaniem na nudne lekcje i spędzaniem długich godzin w dusznych salach wykładowych. Dlatego e- lerning wydaje się być świetną alternatywą i ciekawym rozwiązaniem.

Wśród zalet kursu na prawo jazdy przez Internet przede wszystkim  można wyróżnić wielką wygodę. Nie ma potrzeby dojeżdżania na wykłady na drugi koniec w miasta w wyznaczonych z góry i niezbyt pasujących godzinach. Korzystając z platformy e- lerningowej kursant może sam wyznaczyć kiedy i jak dużo czasu poświęci na przyswojenie sobie treści kursu. Ponadto w zdecydowanej większości przypadków można rozpocząć kurs od razu, nie czekając aż skompletuje się nowa grupa wykładowa. Ponadto można realizować kurs w dowolnym miejscu np. leżąc wygodnie w łóżku czy podczas długiej podróży powrotnej z wakacji. E- lerning to bardzo skuteczna metoda. Dzięki temu, że kursanci samo decydują w jakim tempie, co i kiedy chcąc realizować, przyswajanie wiedzy staje się dużo łatwiejsze. Jest to także oszczędność pieniędzy, które normalnie trzeba by wydać na dojazdy do siedziby szkoły jazdy.

 

Czy jest to dobre rozwiązanie dla każdego?

 

E- lerning nie jest jednak rozwiązaniem przeznaczonym dla każdego. Niektóre osoby nie lubią uczyć się z komputerów, wolą słuchać wykładów prowadzonych “po staremu”. E-learningowe wykłady przeważnie nie są oglądane systematyczne, a kursantom ciężko jest się zmobilizować do rozpoczęcia zajęć, jeśli ich pora nie jest z góry narzucona.

 

Jakie warunki trzeba spełnić?

 

Aby zaliczyć teoretyczny kurs na prawo jazdy na platformie e- lerningowej trzeba zrealizować pewien ustalony harmonogram. Dostanie się na kolejny poziom jest możliwe tylko po uprzednim zrealizowaniu wcześniejszego etapu. Cały kurs jest zaliczany jeżeli zrealizuje się go w 100 % od początku do końca. Następnie uzyskuje się dostęp do specjalnego panelu powtórkowego, który umożliwia powrót do pewnych treści i utrwalenie zdobytej wiedzy. Całość kończy egzamin sprawdzający, podobny do tego, który odbywa się w WORDzie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *